Algolab Nasıl Kullanılır?

turkiyenin-ilk-online-algoritmik-islem-platformu

Yatay görüntülenmeyi henüz destekleyemiyoruz.
Mobil bir cihaz kullanmıyorsanız devam edebilirsiniz.

Devam Et
GİRİŞ YAP KAYIT OL arrow_backŞİFRE YENİLEME
account_circle
lock
Beni Hatırla
vpn_key Şifremi Unuttum
Şifre yenileme mesajınız mail adresinize gönderilecektir.
email
DENİZBANK MÜŞTERİSİYİM
Şifremi Unuttum
Deniz Yatırım

DenizBank hesabınız varsa hızlıca bağlanın!

AÇIKDENİZ İLE GİRİŞ YAP AÇIKDENİZ İLE KAYIT OL
Veya
close

Momentum indikatörü

İndikatör 03.26.2019

Momentum İndikatörü

     Momentum indikatörü, basit olarak ilgili varlığın belirlenen dönem boyunca yüzde değişimini gösterir. Ve bu yüzde değişimleri hareketli olarak izlediği için, 100 seviyesinin etrafında dalgalanan bir çizgi verecektir. Momentum değerinin 10 periyotta 105 değerini alması fiyatların son 10 periyotta %5 yükseldiğini, 95 değerini alması ise yüzde 5 gerilediğini gösterecektir.

     Momentum değerinin 100 referans değerinin üzerine çıkması, Alım sinyali ve 100 değerinin altına inmesi ise fiyatların x periyot önceki değerin altına düşmesi nedeniyle satım sinyali olarak değerlendirilebilir.

     Kullanımda, kendi ortalaması ile kesişimi ve fiyat ile uyumsuzlukları alım-satım sinyallerinde daha iyi fikir verecektir. Ancak bu gösterge belirli bir periyotta sadece fiyat hareketini özetlediğinden tek başına sistemlerde kullanılması yerine ana indikatöre yardımcı olarak kullanılması daha uygundur.

//Barların kapanış fiyatlarını getirir var liste = Engine.FiyatGetir(barlar, "kapanış"); List moment = Engine.Momentum(liste, 14); // Moment listesinin Son değeri, 2 önceki değerinden büyükse 1 lot ALIŞ yapalım. if(Engine.SonDeger(moment) > Engine.OncekiDeger(moment,2) && SonYon!= "ALIS") { SonYon = "ALIS"; EmirGonder(Sembol,"ALIS",1,"piyasa"); } // Moment listesinin Son değeri, 2 önceki değerinden küçükse 1 lot SATIŞ yapalım. else if(Engine.SonDeger(moment) < Engine.OncekiDeger(moment,2) && SonYon != "SATIS") { SonYon = "SATIS"; EmirGonder(Sembol,"SATIS",1,"piyasa"); }