Algolab Nasıl Kullanılır?

turkiyenin-ilk-online-algoritmik-islem-platformu

Yatay görüntülenmeyi henüz destekleyemiyoruz.
Mobil bir cihaz kullanmıyorsanız devam edebilirsiniz.

Devam Et
GİRİŞ YAP KAYIT OL arrow_backŞİFRE YENİLEME
account_circle
lock
Beni Hatırla
vpn_key Şifremi Unuttum
Şifre yenileme mesajınız mail adresinize gönderilecektir.
email
DENİZBANK MÜŞTERİSİYİM
Şifremi Unuttum
Deniz Yatırım

DenizBank hesabınız varsa hızlıca bağlanın!

AÇIKDENİZ İLE GİRİŞ YAP AÇIKDENİZ İLE KAYIT OL
Veya
close

LINEARREG

İndikatör 08.03.2018

LINEARREG NEDİR ?

    Linear regression indikatörü kullanılan dönem içerisindeki fiyat hareketlerinin oluşturduğu trende bağlı olarak kendini güncelleyen bir indikatördür.

    Hesaplanışı matematikteki "En küçük kareler" metodununa dayanmaktadır. Önceki fiyatları dikkate alarak bir sonraki fiyatın hesaplanan değerini göstermektedir.

 

LINEARREG NASIL KULLANILIR ?

İndikatörün değerinin, fiyatın altında veya üstünde seyretmesine bakılarak trend yönü belli bir ölçüde tahmin edilebilir. Kullanımı açısından hareketli ortalamaya benzemektedir. Uzmanlar düşük periyot kullanan bir hareketli ortalamayla LINEARREG indikatörünün değerlerinin kesişimine göre sinyal üretmektedir. Eğer LINEARREG değeri hareketli ortalamadan yüksekse "Satım" sinyali veya trendin "Aşağı" devam edeceği, düşük olduğu durumda ise "Alım" sinyali veya trendin "Yukarı" yönlü devam edeceği yorumu yapılabilir.

 

KODLAMA EDİTÖRÜ ÖRNEĞİ

LINEARREG indikatörünü Algolab Kodlama Editöründe kullanabilmek için Engine.LINEARREG fonksiyonu çağırılır.
Parametreleri :
fiyatlar (List<float>)
periyot (int)

// LINEARREG listesi var lreg = Engine.LINEARREG(barlar, 14); //Eğer LINEARREG listesinin son değeri, 2 önceki değerinden büyükse ve Son yön ALIS değilse 1 lot ALIŞ yapalım if(Engine.SonDeger(lreg) > Engine.OncekiDeger(lreg,2) && SonYon != "ALIS") { SonYon = "ALIS"; EmirGonder(Sembol,"ALIS",1,"piyasa"); } //Eğer LINEARREG listesinin son değeri, 2 önceki değerinden büyükse ve Son yön SATIS değilse 1 lot SATIS yapalım else if(Engine.SonDeger(lreg) < Engine.OncekiDeger(lreg,2) && SonYon != "SATIS") { SonYon = "SATIS"; EmirGonder(Sembol,"SATIS",1,"piyasa"); }