Algolab Nasıl Kullanılır?

turkiyenin-ilk-online-algoritmik-islem-platformu

Yatay görüntülenmeyi henüz destekleyemiyoruz.
Mobil bir cihaz kullanmıyorsanız devam edebilirsiniz.

Devam Et
GİRİŞ YAP KAYIT OL arrow_backŞİFRE YENİLEME
account_circle
lock
Beni Hatırla
vpn_key Şifremi Unuttum
Şifre yenileme mesajınız mail adresinize gönderilecektir.
email
DENİZBANK MÜŞTERİSİYİM
Şifremi Unuttum
Deniz Yatırım

DenizBank hesabınız varsa hızlıca bağlanın!

AÇIKDENİZ İLE GİRİŞ YAP AÇIKDENİZ İLE KAYIT OL
Veya
close

Kairi indikatörü

İndikatör 03.26.2019

Kairi İndikatörü

     Kairi, momentum temelli bir osilatör olarak kullanılmaktadır. RSI ile benzerliği ve bazı piyasalarda RSI yerine kullanılması ile popülerlik kazanmıştır. Momentum göstergeleri, piyasa fiyatlarındaki değişim oranını ölçer ve fiyatlar yükseldiğinde artarken, fiyatlar düştüğünde ise azalacaktır.

Kairi = (Kapanış Fiyatı – (X günlük ortalama Fiyat))/ (X günlük ortalama fiyat)*100

Sıfır çizgisi etrafında değer alan Kairi için, fiyatın ilgili ortalamadan daha yüksek değer aldığı durumlarda pozitif değer, tersinde ise negatif değer oluşacaktır.

     Kullanımda, göstergenin dip ya da tepe seviyelerine geldikten sonra RSI ve kendi ortalaması ile karşılaştırılarak ya da trend çizgileri çizerek, dönüş hareketlerini tahmin etmede yardımcı olması beklenir. Aşırı alım durumunda bir Kairi değerinin, Kısa vadeli ortalamasını ve trend çizgisini aşağı geçmesi halinde ilgili varlığın fiyatlarının yeniden ortalamaya dönüş sinyali ve dolayısıyla düşmesi beklenebilir. Tek başına değil, ancak momentum temelli olarak kullanımı, sistemlerde iyi bir yardımcı araç vasfı vermektedir.

//Barların kapanış fiyatlarını getirir var liste = Engine.FiyatGetir(barlar, "kapanış"); //Kairi listesi List kairi = Engine.Kairi(liste, 14); //Eğer kairi listesinin son değeri iki önceki değerinin üstünde ise ve son yon ALIŞ değil ise ALIŞ yapalım if(Engine.SonDeger(kairi) > Engine.OncekiDeger(kairi,2) && SonYon!= "ALIS") { SonYon = "ALIS"; EmirGonder(Sembol,"ALIS",1,"piyasa"); } //Eğer kairi listesinin son değeri iki önceki değerinin üstünde ise SATIŞ yapalım else if(Engine.SonDeger(kairi) < Engine.OncekiDeger(kairi,2) && SonYon != "SATIS") { SonYon = "SATIS"; EmirGonder(Sembol,"SATIS",1,"piyasa"); }