Algolab Nasıl Kullanılır?

turkiyenin-ilk-online-algoritmik-islem-platformu

Yatay görüntülenmeyi henüz destekleyemiyoruz.
Mobil bir cihaz kullanmıyorsanız devam edebilirsiniz.

Devam Et
GİRİŞ YAP KAYIT OL arrow_backŞİFRE YENİLEME
account_circle
lock
Beni Hatırla
vpn_key Şifremi Unuttum
Şifre yenileme mesajınız mail adresinize gönderilecektir.
email
DENİZBANK MÜŞTERİSİYİM
Şifremi Unuttum
Deniz Yatırım

DenizBank hesabınız varsa hızlıca bağlanın!

AÇIKDENİZ İLE GİRİŞ YAP AÇIKDENİZ İLE KAYIT OL
Veya
close

Fibonacci Bantları

İndikatör 03.26.2019

Fibonacci Bantları

     Fibonacci Bantları göstergesi Leonardo Fibonacci tarafından geliştirilmiş bir takım sayı dizisine dayanmaktadır.

     Dizideki sayınların kendinden önceki sayıya bölünmesiyle altın orana yaklaşılması ve altın oranın da hayatımızdaki objelerin içinde yer alması bu sayıları önemli ve gizemli kılmıştır. Fibonacci dizisinde yer alan altın oran, eski Mısırlılar tarafından bulunmuştur ve Yunanlılar da, Mısırlılar gibi bu sayıyı mimaride kullanmışlardır. Altın oran, bütünü oluşturan parçalar arasındaki geometrik orandır.

Fibonacci dizisi Finans sektöründe finansal alacakların değeri tahminlemede kullanılır. Teknik analiz uygulamalarında kullanılan oranlar genel olarak 1.618 ve 1.232 dir.

Fibonacci disizi bir ürünün hareketinin trendini belirlememize yardımcı olacak analizler sunmaktadır.

Editör kullanım örneği:

List> fibonacci = Engine.FibonacciBands(barlar, 14); var cizgi1 = fibonacci[0];//fibonacci birinci çizgi var cizgi2 = fibonacci[1];//fibonacci ikinci çizgi var cizgi3 = fibonacci[2];//fibonacci üçüncü çizgi // Eğer fibonacci birinci çizginin son değeri, fibonacci ikinci çizginin son değerinden büyükse if(Engine.SonDeger(cizgi1) > Engine.SonDeger(cizgi2) && SonYon != "ALIS") { SonYon = "ALIS"; EmirGonder(Sembol,"ALIS",1,"piyasa"); } // Eğer fibonacci birinci çizginin son değeri, fibonacci ikinci çizginin son değerinden küçükse else if(Engine.SonDeger(cizgi1) < Engine.SonDeger(cizgi2) && SonYon != "SATIS") { SonYon = "SATIS"; EmirGonder(Sembol,"SATIS",1,"piyasa"); }